Radiesse

O metodzie

Radiesse to preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia, który, podobnie jak kwas hialuronowy, jest zarówno wypełniaczem, jak i bardzo silnym stymulatorem kolagenu. Zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednak bez nadmiernego dodawania objętości. Dodatkowo Radiesse doskonale podkreśla kontur twarzy, idealnie zarysowuje linię żuchwy, kształt brody i zapobiega ich grawitacyjnemu opadaniu. Już tuż po zabiegu widoczny jest natychmiastowy efekt wypełnienia. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać spektakularny, choć jednocześnie wyjątkowo naturalny efekt który utrzymuje się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów dłużej. Jest świetnym wyborem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Radiesse to preparat bezpieczny, posiada amerykański certyfikat FDA, w 2019 r. otrzymał prestiżową nagrodę - Perłę Dermatologii w kategorii „Dermostymulacja”.

Wskazania:

  • stymuluje produkcję kolagenu, zagęszcza skórę i poprawia jej jakość
  • idealnie konturuje twarz, w tym policzki i kąt żuchwy
  • spłyca bruzdy nosowo - wargowe, bruzdy marionetek, wypełnia dolinę łez
  • sprawdza się w przypadku wiotkiej skóry szyi, dekoltu i dłoni (dłonie, podobnie jak twarz czy szyja, zdradzają upływ czasu - na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości)